Vybavení pro zdravotnické dozory

slouží také pro potřeby HJ ČČK

název popis foto
Ledvinka velká Touto (brašnou) je vybaven každý zdravotník v terénu. Je ušita z nepromokavého materiálu. Mezi vybavení patří např.: st. rukavice, obvazy, elastické obvazy, náplast, škrtidlo, šátky, rs. rouška, dezinfekce, st. krytí, nůžky, pinzeta, základní léčiva, ...
Batoh velký Batoh se používá většinou v pevném zázemí zdravotníků a je ušit z nepromokavého materiálu. Vybavení tvoří sety pro popáleniny, krvácení, drobná poranění, zlomeniny a dále různé druhy nůžek, kleště na prstýnky, teploměr, tlakoměr, glukometr, alkohol testr, pulzní oxymetr, krční límce (dospělí, děti), základní léčiva, ...
Kyslíkový kufr Kompet slouží k prvnímu zásahu u pacienta v případě dechových obtíží, nebo při resuscitaci. Komplet obsahuje: Kyslíkovou lahev 2 l (cca 400l kyslíku), Redukční ventil s regulací průtoku 1-15l/min, dýchací masku, resuscitační vak s maskou pro děti a dospělé, T tubusy.
Kufr na obvazový materiál Svou konstrukcí je předurčen především pro doplňování obvazového materiálu na hromadných akcí, kde se zdravotníci zdržují v terénu.
Powerheart® AED G3 Automatic Automatický externí defibrilátor (AED), který díky technologii RHYTHMx® provádí kontinuální monitoring pacienta během zástavy srdce a po ní s technologií RescueReady® zajišťující automatické denní, týdenní a měsíční testování přístroje včetně elektrod, softwaru, elektroniky a baterie. AED disponuje technologií bifázické defibrilační křivky STAR™, která nastaví intenzitu šoku dle naměřené impedance pacienta tak, aby zajistila jeho optimální defibrilaci. AED komunikuje v češtině hlasově a textově v průběhu celé činnosti resuscitace.
Sada vakuových dlah Využití pro fixaci zlomenin. Sada obsahuje dlahu pro horní a dolní končetiny a fixační límec.
Vakuová nosítka Určena pro přenos, fixaci a termickou izolaci raněného.
Skládací nosítka BAR018 - skládací hliníková nostíka k mobilnímu použití při transportu raněného
Záchranářský stan který patří k těm nejodolnějším, je vyrobený z kvalitního 3mm kalibrovaného hliníku. Použití hliníku umožňuje vytvořit mimořádně pevnou konstrukci a přitom zachovat přijatelnou hmotnost, která usnadňuje přepravu a manipulaci se stanem. Střecha stanu je vyrobena z 500g na m2 hustě tkaného polyesteru krytého PVC. Je odolná vůči UV záření, nepropouští vodu ani vítr a má retardér hoření. Všechny švy jsou třikrát prošité a potom slepené horkým vzduchem. Stěny jsou vyrobeny z 300g na m2 hustě tkaného polyesteru krytého PVC a dají se upevnit během několika minut díky systému suchých zipů, klasickým zipy se spojují stěny v rozích. Všechny spojovací díly jsou zde lité z kovu.